Nanoteknoloji

Antimic® insan sağlığını tehlikeye sokacak ağır metal ve toksin kimyasallar içermeyen, su bazlı, renksiz, kokusuz,  uygulandığı tüm yüzeylerde bilinen bakteri , virüs ve mikropların birçoğunu yok eden ve üremelerini durduran güçlü bir etkiye sahip kalıcı antimikrobiyal koruyucu ajandır.

Hemen hertürlü yüzeye uygulanabilir. Tüm yapı ve malzemeleri  100 nanometreden küçük hijyen boşluklarına kadar inerek oluşturduğu, çok ince elastik camsı bir tabakayla kaplar. Antimic®’ in farklı yüzeylerdeki kalıcılığı, farklı uygulamalarda, ulusal ve uluslar arası birçok laboratuarlarda yapılan testler ile ispatlanmıştır.

Antimic®’ in renksiz ve kokusuz aktif maddesi su ile taşınır. Antimic® uygulandığında su buharlaşır, aktif madde yüzeye moleküler bağlanarak sabitlenir ve uygulandığı yüzeyin bir parçası haline gelir. Böylece mikroskobik kalınlıkta, homojen ve kesintisiz bir “ antimikrobiyal bariyer” oluşturur. Bu bariyerin en üst tabakası mikropları fiziksel olarak yok eder. Antimic® ile korunan yüzeye temas eden mikrobun hücre zarı parçalanır ve yaşamı sonlanır.

Antimic® mikropların tutunmasına, yerleşmesine, koloniler oluşturarak yayılmasına engel olurken mutasyona uğrayarak çevreye yeniden uyum sağlamasına ve “süper mikrop” ların oluşmasına izin vermez. Antimic®’in çalışma sistemi hızlı, etkili, güvenli ve uzun sürelidir.

__________5223492_orig

HANGİ BAKTERİLERDE ETKİLİDİR ?

Bakteriler
Bacillus Subtilis          Escherichia coli          Pseudomonas aeruginosa
Candida Albicans       Aspergillus                  Prorphyromonas Asaccharolytıca
Streptococcus            Anaerobic Cocci         Strephylococcus Epidermis
Bacteroides Fragilis   Staphylococcus Aureus

Virusler                                                                      Mayalar
Human respiratory syncytial virus                        Candida Albicans       
Influenza AInfluenza B                                            Candida Tropicalis
A (deposited as Respiratory syncytial virus)
Human rhinovirus 1A & 2 H1N1 virüsü

Mikroorganizma

Escherichia coli
Proteus mirabilis
Aspergillus niger

​Bacillus Subtilis, genellikle toprakta bulunan katalaz pozitif ve gram pozitif özellikte bir bakteridir. Bacillus subtilis , ekstrem çevre koşullarında yaşamayı sağlayabilecek güçlü, koruyucu endospor oluşturma özelliğine sahiptir. Bu bakteri günlük yaşantımızda genellikle gıda zehirlenmesi olarak tanımlanan bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı gibi rahatsızlıkların kaynağıdır. Antimic® uygulama yapılan ortamdaki bacillus subtilis bakterilerinin % 99,98 oranında etkisizleştiği gözlemlenmiştir. 

Staphylococcus Aureus, genellikle insanların derisinde burnunda bulunan küçük deri enfeksiyonlarından zatüre, menenjit, endokardit, apse ve sepsis gibi ölümcül hastalıklara yol açabilen gram pozitif ve katalaz pozitif bir bakteridir. Staphylococcus Aureus aynı zamanda koagulaz pozitif olduğu için memeli bağışıklık sistemine karşı koyabilir. Oldukça dayanıklı bir bakteridir. Antimic® uygulama yapılan ortamdaki staphylococcus aureus bakterilerinin % 99,9 oranında etkisizleştiği gözlemlenmiştir.

Esherichia Coli, gram negatif bir bakteridir ve başlıca ishalli hastalıklar olmak üzere idrar yolu enfeksiyonları, menenjit, peritonit, mastit ve septisemi  gibi hastalıklara neden olur. Antimic® guardian uygulaması yapılan ortamdaki Esherichia Coli’ nin % 99,9 oranında etkisizleştiği gözlemlenmiştir.