Antimic Nedir ?

Antimic®️, Sabancı üniversitesi laboratuarlarında, Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun yaklaşık 5 yıllık bir çalışması ile oluşturulmuştur.
Bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu engelleyen, çapraz bulaşmaları önleyen, uzun süre kalıcı etki sağlayan yeni nesil nanoteknoloji antimikrobiyal koruyucu malzemedir.

Antimic® insan sağlığını tehlikeye sokacak ağır metal ve toksin kimyasallar içermeyen, su bazlı, renksiz, kokusuz, uygulandığı tüm yüzeylerde bilinen bakteri , virüs ve mikropların birçoğunu yok eden ve üremelerini durduran güçlü bir etkiye sahip kalıcı antimikrobiyal koruyucu ajandır.

Hemen hertürlü yüzeye uygulanabilir. Tüm yapı ve malzemeleri 100 nanometreden küçük hijyen boşluklarına kadar inerek oluşturduğu, çok ince elastik camsı bir tabakayla kaplar. Antimic®’ in farklı yüzeylerdeki kalıcılığı, farklı uygulamalarda, ulusal ve uluslar arası birçok laboratuarlarda yapılan testler ile ispatlanmıştır.

ANTIMIC ÖZELLİKLERİ

Antibakteriyal, antifungal ve antiviral özellik gösterir.

Nanoteknolojik bir ürün olduğundan gözle görülmez, görüntüyü bozmaz.

Ağır metal veya gümüş ihtiva etmez.

Uygulandığı yüzeyle reaksiyona girip onun bir parçası olduğundan yıkamayla uzaklaşmaz.Kalıcı etki yapar.

Zehirli madde ve kimyasal kalıntı bırakmaz. Doğa dostudur.

Tekstil ürünleri, seramik, ahşap, cam, plastik, beton gibi hemen hemen her türlü yüzeye uygulanabilir

DİĞERLERİNDEN FARKI


Antimic®, metal içermeyen organik yapıdadır ve uygulandığı yüzeyde kovalent bağ oluşturarak kalıcılık sağlar.

Geleneksel bir dezenfaktan ile herhangi bir yüzey dezenfekte edildiğinde o yüzey çok hızlı bir şekilde bakteri ve virüslerden arındırılır. Fakat aynı yüzey aynı hızla tekrar bakteri ve virüs akınına uğrar ve yeniden bu yüzeyde bakteri ve virüs barınmaya başlar.

Antimic®, hem uygulanan yüzeyde bulunan bakteri, küf, mantar, maya ve virüsleri öldürür; hemde yüzeyde oluşturduğu nano kalkanlar aracılığıyla sürekli koruma sağlar.

Geleneksel dezenfektanla Antimic®’in temel farkı yüzeylerde KALICI antimikrobiyel etkinlik sağlamasıdır.

Küf, mantar ve mayaya karşı etkili olmayan Gümüş (Ag) bazlı uygulamalar ve UV ışığa gerek duyan Ve yavaş aktivite gösteren Titanyum (Ti) veya Silisyum (Si) bazlı nanoteknolojik uygulamalar, Antimic®’ in geniş spektrumlu güçlü etkisine ulaşamaz.

Rekabet

Antimic®'in diğer ürünlerden farkı

Antimic®'in özellikleri bize kazandırdıkları / Faydaları

KATALOG